Εκδήλωση Ενδιαφέροντος για κινητικότητα Διοικητικού Προσωπικού για Εκπαίδευση – Πρόσκληση 2019-2020

Προς Μέλη Διοικητικού Προσωπικού

Μετά από συνεννόηση του ΔΔΟ με την ομάδα Προϊσταμένων , ανακοινώνεται  η διαδικασία υποβολής αιτήσεων αναφορικά με την κινητικότητα Διοικητικού προσωπικού για Εκπαίδευση/Κατάρτιση, κάτω από το πρόγραμμα Erasmus+ για την ακαδημαϊκή χρονιά 2019/2020 με χώρες εντός Ε.Ε.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλώ όπως συμπληρώσουν την παρακάτω αίτηση:

Αίτηση Συμμετοχής

Η καταληκτική ημερομηνία εκδήλωσης ενδιαφέροντος ορίζεται η 15/09/2019.

Στο πλαίσιο της παρούσας πρόσκλησης αναμένεται να μετακινηθούν μέχρι 8 μελή του Διοικητικού Προσωπικού. Τα κριτήρια επιλογής μπορείτε να τα βρείτε στο παρακάτω σύνδεσμο:

Κριτήρια Επιλογής Προσωπικού 2019 – 2020

Σημαντικό!

1. Θα δοθεί προτεραιότητα στα ακόλουθα Πανεπιστήμια με τα οποία το Πανεπιστήμιο μας διατηρεί ενεργή συνεργασία:

1. Τα μέλη του Διοικητικού Προσωπικού που θα επιλεγούν θα κληθούν να παρουσιάσουν στο Πανεπιστήμιο Υποδοχής Προγράμματα σπουδών του ΤΕΠΑΚ με στόχο την προσέλκυση φοιτητών για εισερχόμενη κινητικότητα Erasmus ή και μεταπτυχιακές σπουδές.

Διευκρινίζεται ότι  η ελάχιστη διάρκεια μιας εκπαίδευσης είναι οι 2 ημέρες μη συμπεριλαμβανομένων των ημερών ταξιδίου. Στους δικαιούχους  θα επιχορηγούνται 5 εργάσιμες μέρες (συμπεριλαμβανομένων και των ημερών ταξιδιού προς  και από τον προορισμό  εκπαίδευσης) και ταξιδιωτικά έξοδα με μέγιστη επιχορήγηση 1.100 ευρώ.

Η παρούσα πρόσκληση αφορά δραστηριότητες που πραγματοποιούνται και ολοκληρώνονται  μέχρι και την 31η Μαϊου 2020.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα του Γραφείου Erasmus+.

Για απορίες και ερωτήσεις παρακαλώ επικοινωνείτε με το Γραφείου Διεθνούς Κινητικότητας Erasmus στο  erasmus@cut.ac.cy